Nasze trasy

Jeśli nie wiesz gdzie wybrać się na rolki może tu znajdziesz podpowiedz 🙂

 

Pamiętaj !!!

Polskie prawo nie definiuje jednoznacznie kim w jego świetle jest osoba jeżdżąca na rolkach. Nie prowadzi ona jakiegokolwiek pojazdu, dlatego przepisy odnoszące się do takich użytkowników najzwyczajniej jej nie obejmują. Rolkarz nie może więc korzystać z dróg o wzmożonym ruchu samochodowym. Choć osoba poruszająca się na rolkach nie jest też pieszym, to właśnie do tej kategorii należy ją zaliczyć. Może więc poruszać się po chodniku lub poboczu drogi w przypadku braku wydzielonego miejsca dla pieszych.  

Dlatego wybierając się na rolkowe wypady nie zapominaj o kamizelce odblaskowej lub innych elementach  by być lepiej widocznym dla kierowców. Planuj też wypady na trasy tak by nie wracać z wypadu po zmroku.

Pisz -Pogobie Średnie

Chyba najbardziej uczęszczana trasa przez rolkarzy i rowerzystów w naszej okolicy. Asfaltowa droga dobrej jakości o dystansie około 8km z średnim ruchem samochodowym. Jest to jedna z propozycji na którą można wybrać się na rolkach od razu  z domu.  (Dobry dojazd chodnikiem.)

Pisz -Łupki

Druga propozycja na którą możemy wybrać się na rolkach prosto z domu, jest to wypad do miejscowości Łupki. Rozpoczynając trasę  z pod Parafii pw Najświętszego Serca Pana Jezusa mam do dyspozycji 4,3 km odcinek całkiem fajnego asfaltu. Trasę przejażdżki możemy zmodyfikować skręcając  w Łupkach w prawo na  nowiutki asfalcik prowadzący do drogi krajowej nr. 58.

Wariant 2.

Dystans około 5km.

 

Skrzyżowanie Rybitwy -Rybitwy

Trasa krótka choć fajna po za sezonem praktycznie bez ruchu samochodowego odcinek około 4km. Jeden z naszych kolegów wykorzystuje ją do trenowania jazdy szybkiej przed maratonem. Przemierza ja 10 razy otrzymując dystans około 40km.

Wiartel -Ruciane Nida

Po krótkich dystansach czas na te dłuższe po za miastem, trasa o długości około 16km z bardzo dobrym asfaltem zawierająca kilka fajnych górek szczególnie ta  przy Hotelu Nidzkim. Na trasie jest bardzo mały ruch samochodowy, czasem zdarza się spotkać tylko 2 samochody na  całej trasie 🙂

 

Skrzyżowanie Wiartel -Leman

Troszkę dłuższa trasa od poprzedniej około 19km również z bardzo dobrym asfaltem lecz z małą niedogodnością na wysokości leśniczówki Kulig trzeba około 100m przejść poboczem ponieważ na taki dystans urywa się asfalt. 🙁 Ruch samochodowy różny czasami można powiedzieć że nikt tamtędy nie jeździ, a czasami bywa całkiem spory. A no i jeśli ktoś ma jakiś tam teges do BKL  😉 no to musi pamiętać że część trasy jest na terenie województwa podlaskie, powiat kolneński 🙂

Skrzyżowanie Wiartel -Łączki

No i  kolejny dłuższy wypad około  18,5 km. Trasa również z bardzo dobrym nowym asfaltem, niestety tu do jazdy trzeba upatrzyć sobie dobrą porę ponieważ w szczycie jest sporo aut w tym  zdarzają się ciężarowe. Ciekawostka, wybierając się na tę przejażdżkę dwa razy przekraczamy granice powiatów oraz wjeżdżamy w teren województwa mazowieckiego. Trasa nie jest jeszcze do końca sprawdzona prawdopodobnie będzie jeszcze dłuższa.

Ruciane- Nida -Faryny 

Trasa około 20km z asfaltem dobrej jakości, w sezonie wakacyjnym duży ruch samochodowy. Dla tych którzy przyjadą do Rucianego- Nidy samochodem proponuje wypad rolkowy rozpocząć od sklepu Biedronka gdzie można zostawić samochód.

Skrzyżowanie Wejsuny -Wejsuny

Krótsza trasa około 10km, bardzo ciekawa z kilkoma fajnymi górkami, niestety w sezonie wakacyjnym bardzo duży ruch samochodowy. Trasę da się przedłużyć jadąc dalej do Rucianego Nidy – nie jechaliśmy jeszcze ale mamy info że się da 🙂

Pisz – Ruciane-Nida – Pisz

Sezon 2017 rozpoczęliśmy ambitnie i jako hmm  dla mnie trzeci wypad na rolki postanowiliśmy zrobić sobie małą wycieczkę i objechać trasę tzw „kółko”, czyli połączyć kilka wcześniejszych przejazdów w jeden. Trasa ma łączna długość 48 km. Niestety zawiera dwa odcinki dość ruchliwej drogi publicznej na której trzeba zachować szczególna ostrożność i rozsądek. Niemniej jednak zachęcam do pokonywania dłuższych dystansów i organizacji podobnych rolkowych wycieczek.

 

Wszystkie przedstawione trasy przejechaliśmy czasem nawet kilkukrotnie, więc są one przez nas sprawdzone pod kontem jazdy na rolkach.

Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na zmieniający się ruch samochodowy często zależny od pory dnia czy okresu urlopowego. 

 

 

Miłego roooolkowania 🙂  Życzy Rafciu

Copyright © 2017-2022 Na rolkach przez Mazury All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.