Rolki w mieście

Jeśli właśnie zakupiłeś swoje pierwsze rolki i zaczynasz swoją przygodę z tym sportem warto wybrać się poćwiczyć w jakieś miejsce, gdzie będzie można swobodnie pojeździć. Nidy nie próbuj uczyć się jeździć na chodniku przed blokiem wyłożonym z kostki tzw. polbruku. Jazda po takim chodniku ze względu na rowki między kostkami wymaga większych umiejętności i dla początkującej osoby może sprawić trudność, jazda może być mało komfortowa co w rezultacie zapewne Cię zniechęci do jazdy. 🙁 Ja swoje pierwsze kroki na rolkach postawiłem na parkingu dla TIRów przy fabryce Sklejka-Pisz PAGED S.A. Swego czasu był tam też wyznaczony tor do rozstawienia kubeczków i trenowania freestyle slalomu.

 

Ponieważ nie zawsze jest tam miejsce do jazdy, a i Tobie pewnie miejscówka szybko się znudzi, to drugim dużo większym parkingiem jest ten znajdujący się za Cmentarzem Komunalnym w Piszu. Czasem trzeba go dzielić z fanami motocykli no, ale cóż to też pasjonaci tylko że dwóch kółek. 🙂

Mówiłem już o kostce z rowkami, no ale jest też i taka gładka bez rowków z której wyłożona jest ścieżka rowerowa pomiędzy dwoma mostami drogowymi wzdłuż rzeki Pisy. To trzecia propozycja na rolki w mieście.

 

Kolejną propozycją którą sprezentował nam jeden z byłych panów burmistrzów to oczywiście Skatepark. Również dobre miejsce dla początkujących, nie naganna powierzchnia tzw. posadzka przemysłowa no i trochę sprzętów do jazdy agresywnej również może się przydać choćby do omijania i nauki skręcania.

 

O skatepark w Piszu >> http://mgosir.pisz.pl/skatepark

Jeśli już zdecydujesz się drogi czytelniku na jazdę po mieście i opanujesz jazdę po naszych piskich chodnikach jedną z propozycji na trasę miejską jest moja trasa którą często pokonuję z Mirkiem. Oczywiście od czasu do czasu wprowadzając w niej jakieś modyfikację, a więc zapraszam na freeride po Piszu.

Pozdrawiam Rafciu.

 

Copyright © 2017-2022 Na rolkach przez Mazury All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.